Kontajnery v praxi

Popis akcie


Kontajnerizácia je hitom posledných rokov a jej popularita stále rastie. Na konferencii sa zameriame na efektívnu správu kontajnerových klastrov naprieč dátovými centrami a cloudmi, škálovanie i zabezpečenie kontajnerizovaných aplikácií.

Pre koho je akcia určená: IT profesionáli, IT manažéri, IT konzultanti, pre všetkých, ktorí využívajú (plánujú využiť) kontajnery vo svojej firemnej infraštruktúre.


Cena


Prezenčná účasť:

40 € + DPH do 17.4.

60 € + DPH do 18.4.

Online účasť:

30 € + DPH do 17.4.

40 € + DPH do 18.4.


Dátum a čas

15/05/2024

09:00 - 14:00h


Miesto

Lindner Hotel Gallery Central, Bratislava / Online

Metodova 4

Bratislava


Z programu


Ondřej Šika | Ako Kubernetes zrýchlilo nasadzovanie aplikácií do Železničného Úradu a zjednodušilo ich prevádzku


Kubernetes je dnes najrozšírenejšia platforma na prevádzku kontajnerizovaných aplikácií. Zároveň unifikuje rozhranie medzi poskytovateľom a prevádzkovateľom softvéru. V prednáške si ukážeme konkrétnu ukážku z praxe ako kontajnery a Kubernetes uľahčujú nasadzovanie aplikácií od webu, bežne používaného open source alebo systému na mieru. Ukážem Vám, aký stack sme zvolili a ako vyzerala stavba prostredia od začiatku až do nasadenia v produkcii.


Jan Pergler | Riadenie hesiel v kontajneroch a cloudových prostrediach


Typická organizácia má 45x viac non-human identít ako tých ľudských. Heslá, certifikáty, tokeny k aplikáciám sú roztrúsené po rôznych kľúčenkách, projektoch alebo v plain texte v konfiguračných súboroch. To vytvára nielen vážny bezpečnostný problém, ale tiež brzdí spoluprácu a vedie k výpadkom prevádzky. CyberArk načrtne best practices a možné centrálne riešenie ochrany tzv. secrets v kontajneroch a cloudových prostrediach.

Kontajnery v praxi